Meditační skupina Praha a Shambhala Praha vás srdečně zvou na přednášku a meditační program:


!!  Pozor, změna - přednáška i program proběhnou na stejné adrese - centrum Shambhala, Varšavská 13, Praha 2!!

Karl L. Leiter:  Meditace ve 21. století
          - 16-18. března
centrum Shambhala, Varšavská 13, Praha 2
- veřejná přednáška a
- víkendový meditační program
- pro začátečníky i pokročilé
- vede přední evropský učitel meditace 
Karl L. Leiter

- přihlášky na zasílejte na adresu:  frantisek@osobnirozvoj.cz

           Program:

           pátek 16.3. - od 19.00
           veřejná přednáška "Meditace ve 21. století" 
             centrum Shambhala, Varšavská 13, Praha 2
Vstupné 100 Kč

        sobota 17.3. 9.00 - neděle 18.3. 12.00
          víkendový program Meditace v denním životě 
          centrum Shambhala, Varšavská 13, Praha 2
  Vstupné 1500 Kč
 
    navíc pro zájemce:
       sobota 17.3. - od 19.00
             beseda s K.L.Leiterem na téma Můj život s meditací 
             čajovna V Síti, Jana Masaryka 46, Praha 2
      Vstupné 50 Kč

             
       


Tématem páteční přednášky bude praktikování meditace dnes, v současné nepřehledné, dynamické a často i emočně vypjaté době 21. století.

Během víkendového zcela nenáboženského programu, určeného jak pro začátečníky tak pro zkušené praktikující, budou mít účastníci možnost praktikovat klasickou meditaci, která kromě jiného slouží k rozvíjení schopnosti poznat svoji mysl, uklidnit ji a posílit. V klidném prostředí bude mít každý dostatek prostoru meditaci si vyzkoušet a v případě zájmu se o své zkušenosti podělit s ostatními a probrat je se zkušeným meditačním instruktorem. Velký důraz je v celém programu kladen na přátelskou atmosféru a bezpečné prostředí, ve kterém se každý může uvolnit a být sám sebou. 

Meditační technika, kterou budeme praktikovat, se nazývá šamata a vychází z prastaré tibetské tradice. Jedná se o techniku meditace v sedě (se zkříženýma nohama, na patách nebo na židli), která rozvíjí schopnost uvolnit se v přítomném okamžiku. Budeme se snažit oprostit svou mysl od zbytečných myšlenek a necítit potřebu stále k nim opět odbíhat. Takový čistý a jasný stav mysli nám může napomáhat k nalezení životního klidu, rovnováhy a stability.

Kromě učení a praktikování meditace zazní během programu několik přednášek se společným tématem „Meditace v každodenním životě“, zaměřených na praktické využití meditace každým z nás.

Meditační program povede Karl L. Leiter, přední evropský učitel meditace. 
Program bude veden v angličtině, tlumočení do češtiny zajištěno.


       


Karl L. Leiter se narodil v 50. letech minulého století a byl vychován v přísně katolickém prostředí. V sedmdesátých letech se intenzívně věnoval cestování, hluboce osloven světovým protestním hnutím a moderními uměleckými směry.  
Při cestách po světě ho velmi zaujalo učení zen buddhismu - zenovou meditaci. studoval pod dohledem mistrů jako Nagaya Roshi, Yuho Roshi, Soju Suzuki a Taiikan Jyoji. 
Současně se od roku 1979 stal žákem tibetského meditačního mistra Chogyama Trungpy rinpočeho, od kterého obdržel zmocnění působit jako učitel meditace. Na této škole Karla nejvíce oslovila možnost praktikování bez nutnosti spekulativního dohadování a filosofování.
Poté se mnoho let věnoval výuce meditace a budování meditačních center v mnoha zemích Evropy, včetně České republiky. Od roku 1987 vedl stovky meditačních workshopů a seminářů po celém světě. Stal se členem mezinárodního představenstva hnutí Shambhala a členem evropské rady organizace Vajradhatu. Zároveň také působí jako nezávislý instruktor meditace a se svými programy pravidelně navštěvuje ČR. 
Karl žije s manželkou nedaleko Heidelbergu v Německu, má tři dcery.         


!!  Pozor, změna - přednáška i program proběhnou na stejné adrese - centrum Shambhala, Varšavská 13, Praha 2!!